Сторінка практичного психолога

Жизнь такая удивительная штука.
В ней есть все!
Победы, разочарования, трудности,
неразрешимые на первый взгляд проблемы.
Подчас люди, упираясь в закрытую дверь, разворачиваются и уходят...
Как иногда хотелось бы, чтобы хоть кто-то подсказал,
 как лучше поступить, как выбраться из создавшегося положения!

Психологічний супровід в дошкільному  навчальному закладі №375

здійснює практичний психолог Храмцова Вікторія Олександрівна.

Освіта – повна вища, Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна.

Стаж роботи психологом – 11 років.

Стаж роботи практичним психологом в ДНЗ №375 – 6 років.

Основні принципи роботи – компетентність, конфіденційність, екологічність!

Часи прийому:

Понеділок 8.30-9.00

Четвер 8.30-9.00

П’ятниця 14.00 – 16.30

Часи практичної роботи в закладі

П’ятниця

11.00 – 16.30

Для маленької дитини найважливіші люди в її житті – це батьки. Тільки вони можуть зробити свою дитину щасливою, або навпаки, лишити її щасливого дитинства.

Тому першочергове завдання практичного психолога дитячого садка – допомогти батькам так побудувати свої стосунки з дитиною, створити такі умови для її розвитку, щоб і дитина і мати з татом почували себе успішними та люблячими.

Основні напрями роботи психолога в дошкільному закладі:
- Спостереження за дітьми (як вони адаптуються, як розвиваються, вчаться спілкуватись, грати тощо).
- Діагностика психічних процесів.
- Консультації з питань розвитку та виховання дитини.
- Психологічний супровід навчально-виховного процесу в ДНЗ.
- Робота з педагогами з профілактики професійного вигоряння та підвищення психологічної компетентності.
- Психологічна просвіта батьків та педагогів.
Психолог в дитячому садку – хто він, чим займається?

Основна функція психолога в дитячому садку – супровід психічного розвитку дітей, відстеження малят, що зазнають проблем у розвитку та своєчасна рання допомога дітям та батькам.

Практика свідчить про те, що нерозуміння батьками ролі психолога в дошкільному закладі приводить до відмови від зустрічей та співпраці з ним.

Але психолог це не психіатр. Він не ставить діагнозів, не призначає ліки. Базовий метод роботи психолога в садку – спостереження за розвитком малюка на всіх вікових етапах, відстеження динаміки розвитку пізнавальної, емоційно-вольової, особистісної сфер дитини. За необхідністю психолог проводить підгрупові або індивідуальні заняття з дітьми розвивального напрямку. Психолог дитячого садка при необхідності може запропонувати батькам звернутись до фахівців – невролога, логопеда, інших.

Нажаль, вирішити психологічні проблеми дітей лише в умовах дошкільного закладу, на заняттях з психологом неможливо. Без взаємодії з батьками така робота буде неповною і може не дати бажаного результату.

Тому, найважливішим фактором в подоланні проблем та труднощів маляти є бажання батьків співпрацювати з психологом.

Тільки об’єднання зусиль та сумісна праця дасть хорошій результат!

А поки батьки на роботі, діти  в дитячому садку!..…

З дітьми до 3х років проводяться цікаві ігрові розвивальні заняття, спрямовані на поліпшення адаптації в дитячому садку, на розвиток мови, дрібної моторики, мислення та інше.

З дітьми молодшого віку постійно проводяться групові заняття з розвитку соціальних якостей та комунікативних здібностей, під час яких діти навчаються розуміти один одного, спілкуватись в групі, відчувати себе часткою колективу. Такі заняття сприяють зниженню тривожності, замкненості, агресивності.

Діти 4 -5 років приймають участь у роботі, яка дозволяє зробити висновок про те, як розвивається емоційна сфера дитини. Продовженням цієї роботи є розвивальні заняття з дітьми, які сприяють емоційному розвитку, вмінню відчувати свій настрій та вчитися відчувати настрій інших людей, контролювати свої негативні емоції.

Для дітей старшого дошкільного віку проводиться робота по вивченню психологічної готовності до шкільного навчання; діти приймають участь в ігрових заняттях, спрямованих на розвиток пізнавальних процесів та мотиваційної готовності.

КОРИСНІ ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ