Сторінка музкерівника

Музичне виховання дошкільників – важливий засіб формування їхньої особистості і всебічного розвитку. Музика безпосередньо впливає на емоційну сферу дитини, стимулює пізнавальну активність, пробуджує творчі здібності.

Діти від самого народження проявляють реакції завмирання на музику, відчувають ритм, реагують на силу звучання тощо. Природа подарувала людині великі можливості щодо музичного розвитку. Але вони «згасають», якщо не розвиваються. Почуття любові до когось, до чогось закладається і розвивається у дитини через її переживання, через емоційне ставлення до того чи іншого явища, людини, предмета. Джерелом усіх переживань дитини є її діяльність, спілкування з навколишнім світом. Проте дитячі емоції часто залишаються ще ситуативними, бурхливими і нестійкими. Поступово переводити їх у стійкі, глибокі допомагає музичне виховання і навчання через різні свої види: слухання, виконання і творчість. Тобто музика керує розвитком емоцій дитини. Чому ми так говоримо? Тому що існують почування життєві, практичні й естетичні. Безпосередньо пов'язані з музичним мистецтвом, з вихованням музикою. І якщо ми хочемо викликати у дітей вищі духовні почуття: любов до рідної природи; любов до свого народу; національних культурних традицій; до рідних і близьких людей і до себе самого. Життєві почування складають основу того, що зветься емоційною чутливістю до музики. Музика стає для людини важливою сферою прояву її емоцій – це бачимо тоді, коли вона входить у її діяльність як одна з умов. Музичне виховання в дошкільному навчальному закладі розвиває, поглиблює, вдосконалює музичні та творчі задатки дітей, збагачуючи їхній духовний світ. Адже музика для дитини – це світ радісних переживань. Щоб відкрити двері перед дитиною в цей світ, потрібно розвивати у неї здібності, передусім музичний слух та емоційний відгук. Інакше музика не виконає свої виховні функції.

Як це прекрасно – знайомити дітей з музикою!

У нашому дошкільному навчальному закладі прцюють 2 кваліфікаційни музичних керівника:

- Красноруцька Олена Володимирівна, кваліфікаційна категорія "Спеціаліст ІІ категорії"

- Синько Олена Володимирівна, кваліфікаційна категорія "Спеціаліст"

Музичні керівники дошкільного навчального закладу виявляють та розвивають творчі, індивідуальні та музичні здібності дітей. Спільно з вихователями дошкільного закладу організовують святкові ранки, різні розваги. Ведуть, як групові так і індивідуальні заняття з вихованцями. Дотримуються педагогічної етики, поважають гідність дітей.