Сторінка медичної сестри

Медичне облуговування у дошкільному навчальному закладі

Медичне обслуговування у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до вимог спільного наказу Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 вересня 2005 року за №1090/11370.

Відповідальна особа за медичне обслуговування у дошкільному навчальному закладі призначена сестра медична старша – РИМАРЕНКО АГРИПИНА ГЕННАДІЇВНА.

Сестра медична старша дошкільного навчального закладу:

1. Проводе медичні огляди дітей при прийому в дошкільний навчальний заклад та здійснює медичний контроль за перебігом періоду адаптації.

2. Здійснює щоденні огляди дітей щодо виявлення у них ознак захворювань.

3. Проводить огляд дітей 1 раз у місяць стосовно виявлення педикульозу, грибкових захворювань, корости та інших захворювань шкіри.

4. Бере участь у плануванні та проведенні обов’язкових медичних оглядів.

5. Проводить аналіз стану здоров’я дітей за результатами обов’язкових медичних оглядів, розробляє план оздоровлення, здійснює контроль за виконанням рекомендацій фахівців.

6. Проводе антропометрію.

7. Здійснює забір матеріалу для лабораторних досліджень.

8. Веде медичну документацію та документацію з питань харчування дітей.

9. Планує та проводить профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень.

10. Проводе ранковий прийом та облік дітей.

11. Здійснює контроль за:

- організацією харчування;

- проведенням загартовуючи заходів;

- проведенням фізкультурно-оздоровчих заходів і їх впливом на організм дитини;

- організацією рухового режиму;

- дотриманням режиму дня;

- дотриманням навчальних навантажень згідно з віком дитини;

- профілактикою травматизму та спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь, отруєнь рослинами та грибами.

12. Визначає загальну та моторну щільність фізкультурних занять.

13. Проводить протиепідемічні заходи.

14. Здійснює контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму.

15. Здійснює контроль за особистою гігієною працівників дошкільного навчального закладу.

16. Здійснює контроль за своєчасністю проходження обов’язкових медичних оглядів працівниками дошкільного навчального закладу.

17. Проводить бесіди та лекції з дітьми, батьками, та працівниками дошкільного навчального закладу щодо здорового способу життя, профілактики травматизму, інфекційних захворювань.

18. Готує заявки на лікарські засоби та вироби медичного призначення, веде їх облік.

19. Веде обліково-звітну документацію у порядку, встановленому МОЗ України.