Имунітет дитини під час адаптації в дошкільному закладі

Імунітет дитини та дитячий садок –

як припинити низку хвороб?

Багато батьків і педіатрів вважають, що низка дитячих хвороб є невід’ємною частиною процесу адаптації дитини в дошкільному навчальному закладі.
   Більшість батьків цікавить питання про те, чи можна вийти із замкнутого кола і що необхідно зробити для того, щоб дитина хворіла менше?
   Часті хвороби малюка в дошкільному закладі пов’язані, в першу чергу, зі зміною способу життя дитини, а також із зустріччю дитини з безліччю вірусів і інфекцій, які є невід’ємною частиною дитячого колективу.
   Постійні захворювання дитини можуть бути пов’язані зі станом психоемоційного напруження під час адаптації до дошкільного закладу. Особливо страждає від цього імунітет дитини, оскільки частина його захисних сил йде на адаптацію до нових умов проживання. Так як захисних сил проти вірусів та інфекцій стає істотно менше, то це призводить до зниження імунітету, при цьому сприйнятливість організму до нових вірусів і бактерій помітно збільшується.
   У більшості випадків, якщо в групу дітей протягом півроку не приводять нових діток, то всі діти в групі, «помінявшись» вірусами і перехворівши, як правило, запасаються імунітетом від цих захворювань і хворіти перестають.
   Педіатри та імунологи дотримуються думки, що до тих пір, поки дитина не перехворіє потрібну кількість часу потрібною кількістю хвороб і не напрацює свій імунітет, низку захворювань у дитячому садку зупинити практично неможливо.
   Багато батьків, яких замучили часті захворювання дитини, просто перестають водити його в дошкільний навчальний заклад. Але це не завжди правильне рішення в такому випадку, оскільки в майбутньому, прийшовши до школи, дитина також буде хворіти. Безумовно, в 6 або 7 років захворювання будуть не такими тривалими і важкими, як в 3 роки, так як першокласник уже має більш зміцнілий імунітет.
Для того, щоб організм і імунна система дитини відновилися, після хвороби має пройти якийсь час. Але, на превеликий жаль, у більшості батьків немає можливості сидіти з дитиною вдома на тривалих лікарняних, тому вони поспішають вийти на роботу і відвести дитину в дошкільний заклад, як тільки його стан поліпшується.
   Дуже часто відбувається так, що дитина, не встигнувши і пару днів походити в садок, відразу ж хворіє знову. У деяких випадках забрати дитину на деякий час з дитячого саду має сенс для того, щоб імунна система відпочила і змогла в майбутньому успішно справлятися зі своїм завданням.
   Ще одним способом перервати низку хвороб дитини в дитячому саду є візит до імунолога. Лікар направить дитинину на проведення комплексної імунограми, завдяки якій зможе визначити, яка ланка імунітету страждає. За результатами обстеження дитині призначається спеціальна иммуностимуляция.
   На жаль, дуже часто мами, не звернувшись до фахівців, а скориставшись порадою подруг або знайомих, починають самостійно давати дитині імуностимулятори. У більшості випадків, таке самолікування не приносить ніякого ефекту, а може навіть погіршити ситуацію. Це пов’язано з тим, що якщо в період прийому неправильно підібраних імуномодуляторівдитина зустрінеться з якоюсь інфекцією, то захищатися імунітету буде нічим, і нове захворювання буде мати достатньо важкий перебіг.
   Багато препаратів для зміцнення імунітету можна приймати тільки через пару тижнів після перенесеної хвороби і лише за призначенням лікаря.
   У деяких випадках для зміцнення імунітету дитини в дошкільному закладі допомагають загартовуючі процедури, правильний режим дня і повноцінне харчування. Також дуже добре допомагає дотримання правил особистої гігієни та постійне миття рук з милом після відвідування туалету, після вулиці і перед їжею. Крім цього, рекомендується батькам промивати носоглотку дитини сольовими розчинами після повернення з дитячого саду.
   Під час спалаху захворюваності в осінньо-зимовий період необхідно звести до мінімуму перебування дитини в місцях скупчення людей.
   Повністю виключити хвороби малюка ці заходи не в силі, але вони можуть допомогти їх мінімізувати.